Chalupa Maruška

Aktuální stav naší chalupy - po částečné rekonstrukci (2014)

Na této stránce jsme pro Vás připravili aktuální fotky interiéru chalupy Maruška. V roce 2014 jsme postupně zrekonstruovali a opravili několik místností - s filosofií, že veškeré tržby směřujeme do oprav. Nový nátěr dostaly dveře a zárubně, vymalovali jsme a pořídili nové podlahové krytiny. V plánu máme ještě další opravy - i ty zásadní. Tak nezbývá než Vás pozvat k pobytu, abychom mohli realizovat další změny k lepšímu.
Děkujeme za podporu!

Jídelna je místnost, která doznala asi nejzásadnější změn. Vyhodili jsme starý koberec, pohovku, stoly i židle. Malíři vytapetovali a vymalovali, podlahářská firma položila zbrusu nové linoleum. Od spřáteleného zámečníka jsme pořídili nové židle a stoly na míru. Velice děkujeme manželům Bernátkovým za věnování dětské krmící židličky - určitě usnadní stolování rodičům s nejmenšími dětmi.
Konečný vzhled místnosti je světlejší, odlehčený, nabízí více prostoru, lépe se udržuje. Kapacita 12-ti osob zůstala přitom zachována.

Kuchyň je možno považovat za takový malý logistický uzel naší chalupy. Je to průchozí místnost, ze které se dostanete do jídelny, do koupelen, do zbytku domu. Sociální zařízení za ta léta také prošlo značným vývojem. Nejnovější zásahy byly spíše kosmetického charakteru. Šikovný pan zedník do jedné z koupelen nainstaloval vanu a odstranil už nevyhovující sprchový kout. Rodinám s malými dětmi tak mírně usnadníme koupání. Bylo také potřeba znovu přespárovat veškeré obklady a dlažbu a znovu přeizolovat sprchový kout v druhé z koupelen. Další vlna oprav se bude věnovat dvěma WC v přízemí, ale to až v příštím roce.

Poslední místnost v přízemí je obývací pokoj. Ten si jako opravdový oříšek necháváme na úplný závěr rekonstrukce. V plánu máme dost zásadní přestavbu, která by měla vést nejen ke zvětšení a prosvětlení prostoru, ale hlavně ke zvýšení pokojové teploty a tím samozřejmě ke zvýšení komfortu. Jelikož takto náročná přestavba vyžaduje i zásadní finanční impuls, musíme ji prozatím přesunout do plánu a věříme, že se nám ji podaří realizovat již v roce 2015.


Z přízemí do prvního patra vystoupáte po schodišti s původním zábradlím. Jako vzpomínkový kousek to s ním hned ze začátku provozu chalupy nevypadalo úplně růžově. Ale až překvapivě - první necitlivé chování některých hostů nezpůsobilo takové škody, abychom zábradlí museli vyměnit. Věříme, že jako určitý charakteristický prvek Chalupy Maruška budeme toto zábradlí mít i nadále. Nově jsme - opět pro rodiny s malými dětmi - opatřili schodiště dětskou zábranou. Malí zvědavci se tak bez dozoru nedostanou do prvního patra a budou se pohybovat jen v přízemí. Pokud máte o využití ohrádky nebo dětské židličky zájem, neváhejte se o tom zmínit při nástupu k pobytu.

Další místnost, kterou Vám chceme představit po rekonstrukci, je jedna z ložnic s provozním označením "stará". Opět jsme odstranili starý koberec - byl to ještě původní, světle zelený, pro ty kdo si ho pamatují. Promítlo se na něm těch 13 let provozu chalupy. Obnovu doznaly i dveře a zárubně. Jsme velmi rádi, že jsme se nakonec rozhodli pro zelenou barvu zárubní a světlou okrovou na dveře. Na tomto místě se sluší velmi poděkovat šikovnému panu malíři/natěrači Mirku Klimšovi a jeho manželce za nápady a pracovní nasazení - Děkujeme!

Ložnice s provozním označením "nová" byla ještě před 15 lety jen obyčejná půda. Postupně se proměňuje v obytný pokoj. Změny, které jsme provedli v roce 2014, měly hlavní důvod, a to zvýšení teploty a tím také zvýšení komfortu. Pořídili jsme nové plastové okno, snížili a zateplili stropy, samozřejmostí je nová výmalba a natřené zárubně a dveře. Položili jsme nový koberec a k dokončení proměny ložnice už schází pouze pořídit nové záclony a závěsy. Tato práce nás čeká v roce následujícím.


VE VÝSTAVBĚ!

Další fotky zde postupně přidáváme...